کمیته آموزش انجمن مهندسان عمران تهران در راستای سهولت دسترسی مهندسان در اقصی نقاط کشور به خدمات آموزشی و بهره‌گیری از دانش اساتید مطرح حوزه فنی و مهندسی، تصمیم به راه اندازی دوره‌ مجازی آمادگی آزمون کارشناسی رسمی دادگستری قوه قضائیه  نموده است.

۱- ویژگی دوره:

  • تدریس نکات مهم و پرکاربرد در ۱۷ سرفصل بر اساس منابع اعلام شده مندرج در دفترچه ثبت نام و یا سایر مراجع اصلی( در مواردی که به منبع خاصی اشاره نشده است)
  • حل نمونه سئوالات آزمون‌های گذشته
  • برقراری ارتباط آنلاین با مدرس جهت پرسخ و پاسخ و رفع اشکال در هر سرفصل بر اساس جدول زمان‌بندی مشخص
  • برگزاری آزمون آزمایشی آنلاین

۲- سرفصل دوره:

سرفصل‌ها و مباحث بر اساس جدول ارائه می گردد ( بر همین مبنا اقدام به ضبط محتوای دوره ها شده است.)

۱- بتن ( مبحث ۹) – دکتر مرتضوی – ۷ جلسه

۲- فولاد (مبحث ۱۰ و تکنولوژی جوش) – دکتر مرتضوی – ۷ جلسه

۳- شرایط عمومی پیمان – دکتر مرتضوی – ۳ جلسه

۴- راه سازی و روسازی( نشریه ۱۰۱)– دکتر آذرکیش – ۵ جلسه

۵- مکانیک خاک – دکتر مهدی‌زاده – ۲ جلسه

۶- پی(مبحث ۷) – دکتر مهدی‌زاده – ۲ جلسه

۷- بارگذاری( مبحث ۶) -مهندس فرخنده – ۴ جلسه

۸- آئین نامه ۲۸۰۰- مهندس فرخنده – ۳ جلسه

۹- ضوابط شهرسازی– دکتر جاوید- یک جلسه

۱۰- الزامات عمومی ساختمان(مبحث ۴) – دکتر گلشاهی ۲ جلسه

۱۱- ضوابط کارشناسان رسمی دادگستری( ماده ۱۸۷، آئین نامه اجرایی، تخلفات و …)– مهندس میررضوی – ۲ جلسه

۱۲- نکات حقوقی(گزیده قانون مدنی، کیفری، تملک ، مالک ومستاجر،  …)– مهندس فرخنده – چهار جلسه

۱۳- قانون نظام مهندسی، قانون کار و …- مهندس حیدریون– یک جلسه

۱۴- ایمنی (مبحث ۱۲) – مهندس سلطانعلی – دو جلسه

۱۵- مصالح (مبحث ۵) – مهندس سلطانعلی – دو جلسه

۱۶- نکات اجرایی نشریه ۵۵- مهندس سلطانعلی – دو جلسه

۱۷- نقشه برداری– مهندس هاشمی – یک جلسه

مجموع کل جلسات: ۵۰ جلسه 

 

۴- مدت و زمان دوره :

طبق برنامه‌ریزی بعمل آمده، مدت زمان دوره مجازی با درنظرگرفتن ویدئوهای تدریس، حل نمونه سئوالات و ارتباط آنلاین و سایر خدماتی چون برگزاری آزمون آزمایشی و …، بالغ بر ۸۰ ساعت خواهد شد که این میزان، حداقل معادل یک دوره کامل حضوری ۱۶۰ ساعته است (بدلیل اینکه مدت زمان دوره‌های مجازی، زمان خالص تدریس محسوب می‌شوند و بدلیل حذف وقفه‌هایی چون آنتراکت، تاخیر در شروع و خاتمه زودتر از موعد کلاس، صحبت‌های شرکت‌کنندگان، زمان نگارش مدرس بر روی تخته و سایر موارد اتلاف زمان در کلاس، مطابق پروتکل‌های رایج آموزشی، جهت معادل سازی دوره مجازی با دوره حضوری، ساعات دوره مجازی در ضرایبی بین 2 تا 3 ضرب شده و مدت زمان معادل کلاس حضوری آن محاسبه می شود)

 

۵– هزینه شرکت دوره :

قیمت دوره با توجه به حضور اساتید مطرح و پوشش کل منابع آزمون، همچنین در مقایسه با هزینه اعلام شده در برخی  موسسات، رقم  سه میلیون و چهارصد هزار تومان (۳۴.۰۰۰.۰۰۰ ریال ) تعیین گردید. لیکن جهت تسهیل شرایط شرکت در دوره‌ آمادگی آزمون کارشناسی رسمی قوه قضائیه و به منظور حمایت از توسعه ظرفیت‌های‌ اشتغال، همچنین ایجاد فرصت برابر برای مهندسان کل کشور جهت رقابت در آزمون، با نظر هیات مدیره انجمن با اعمال تخفیف ۵۰ درصدی، رقم یک میلیون و هفتصد هزار تومان(۱۷.۰۰۰.۰۰۰ ریال) تعیین گردید.

 پس از واریز وجه به شماره حساب 5022291064284241 بانک پاسارگاد به نام آقای مهندس حسن سلطانعلی واریز کرده و سپس نام و نام خانوادگی خود را به‌همراه تصویری از فیش وجه واریز شده به شماره همراه 09035265061 واتساپ کنید. 

 

۶- سایر مشخصات دوره عبارتند از:

  • شرکت کنندگان در دوره می‌توانند در طول زمان برگزاری دوره، بصورت نامحدود از طریق درگاه مجازی سامانه LMS انجمن، به محتوای دوره در کل ساعات شبانه روز دسترسی داشته باشند و از محتوای آموزشی دوره بهره‌برداری نمایند. این ویژگی برای افرادی که بدلیل مشغله، در ساعت‌های خارج از زمان اداری می توانند برای مطالعه و کسب آمادگی زمان بگذارند فرصتی مغتنم و ویژه فراهم می کند.
  • امکان دانلود کردن محتوای آموزشی با توجه قوانین حمایت حقوق مادی و معنوی مولفان و مصنفان وجود ندارد و شرکت کنندگان در دوره می‌توانند با مراجعه به درگاه مجازی سامانه LMS انجمن، به محتوای آموزشی دوره دسترسی داشته باشند و از تمامی فایل‌های آموزشی استفاده نمایند.
  • دوره‌ مجازی برای شرکت کنندگانی که بویژه از شهرستان‌ها در آزمون شرکت نموده‌ اند، فرصت برابر در بهره‌گیری از اساتید مطرح و شناخته شده را فراهم می‌کند. طبیعتا این امر، کمک شایانی به آماده سازی این دسته از شرکت کنندگان برای افزایش امکان رقابت و احتمال قبولی در آزمون خواهد نمود. لازم به ذکر است که با توجه به شرایط ایجاد شده به خاطر شیوع بیماری کرونا، بعید است اساتید شاخص بتوانند برای برگزاری کلاس‌های حضوری به سایر شهرها مسافرت نمایند.
  • با توجه به اینکه تاکنون، اطلاعیه‌ای مبنی بر تغییر زمان آزمون توسط مرجع برگزاری آن صادر نشده و فعلا تاریخ برگزاری همان نهم خرداد ۹۹  است لذا دوره مجازی فرصت مغتنمی برای آماده‌سازی متقاضیان ایجاد می‌کند تا اولاً با توجه محدودیت‌های موجود به دلیل شرایط اخیر، امکان شرکت در دوره‌ آمادگی آزمون برایشان فراهم شده، ثانیا زمان بیشتری برای آماده سازی در اختیار داشته باشند و حتی در صورت تغییر برنامه آزمون، فرصت بسیار ایده‌آلی برای مرور و تثبیت مطالب در ذهن فراهم می نماید.

LEAVE A REPLY

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید